SEO Hakkında
Kapsamlı Rehber
40 Soru ile
SEO Rehberi!

Arama motorlarının, rekabeti gitgide artan dünyasında ayakta kalabilmek ve güçlü olabilmek için marka olarak tüm şartlara karşı hazırlıklı olmalısınız.

Yüzlerce parametrenin, kuralların ve iklimin sürekli değiştiği dijital ekosistemde, markanızı bir leopar gibi çevik ve hızlı bir şekilde konumlandıran Seopar olarak, bu süreçte çözüm ortağınız olmaya hazırız.

Başarıya ulaştıran yol haritaları hazırlıyoruz

SEO Arama Motoru Optimizasyonu Nedir?

1

Nasıl Çalışıyoruz?

Websitenizi kapsamlı bir şekilde inceliyoruz. Tüm teknik detayları raporlayıp sunum hazırlıyoruz. Sizinle toplantı planı oluşturup tüm detayları aktarıyoruz. Üstelik analiz hizmetimiz tamamen ücretsizsizdir.

Websitenizi Ücretsiz
Analiz Ediyoruz.

2

Toplantı Organize
Ediyoruz.

Uzman ekibimiz tarafından websitenizin teknik detayları oluşturulduktan sonra sizinde uygun olduğunuz belli bir tarih ve saat içinde tanışma toplantısı gerçekleştiriyoruz ve teklifimizi size iletiyoruz. Ardından hemen işe koyuluyoruz!

3

Seopar Advice
Pazarlama Eklentisi

Websiteleriniz için gerçekleştirdiğimiz kurulumu oldukça basit ve kullanışlı olan yazılımızı kullanabilirsiniz. Websitenizde 14 farklı bildirim yayınlayarak site dönüşümünü ve satışlarınızı arttırabilirsiniz.

4

Seopar
Analytics Kurulumu

Seopar Analytics web sitenizle ilgili birçok veriye ulaşmanızı sağlayan ziyaretçilerinizin ekranını izlemenize olanak sağlayan ücretsiz bir 

SEOPAR aracıdır.  Eğer kayıt kaptırmak isterseniz buraya tıklayınız

Size Özel Teklif Al

Site haritası arama motoru botlarının web sitesini gezebilmek için kullandıkları yönlendirici araçtır. Hangi sayfaların index alacağını ve hangi sayfalara öncelik verildiği arama motorlarına site haritasıyla anlatabilirsiniz. WordPress alt yapınız varsa Yoast SEO eklentisini kullanabilirsiniz.

Robots.txt dosyası arama motorlarına web sitesi hakkında komut vermenizi sağlar. Arama motorlarının sitenizde ziyaret edecekleri sayfaları bilmesini sağlar. İndex almasını istemediğiniz sayfaları bu dosya ile bildirebilirsiniz.

Google Search Console web sitenizin arama motorlarında arama performansını takip etmenizi sağlar. Anahtar kelime sıralaması konusunda fikir edilebilir ve optimizasyon için birçok veri ile öneriyi elde edebilirsiniz.

Arama motoru sonuç sayfalarında başlık için ortalama 65 karakterlik alan vardır. Bu yüzden tüm başlıklarınızın bu uzunlukta olması gerekiyor. Ayrıca hedef anahtar kelimeler başlık içinde bulunmalıdır.

Arama motorlarında meta etiketleri için 155 karakter yer ayrılmaktadır.  Bu yüzden meta etiketlerinin karakter sayısını kontrol etmeniz gerekiyor.

Sayfa başlığı arama motoru sonuçlarında tıklanma oranını etkileyen önemli bir unsurdur. Bu yüzden başlık etiketinin tüm sayfalarda olduğundan emin olmalısınız.

Web sayfalarının URL yapısı kullanıcı deneyimi için çok önemlidir. Kısa URL her zaman yüksek performans sağlar.  Anahtar kelime barındıran, birkaç kelimeden meydana gelen URL yapısı SEO değerinizi arttıracaktır. URL yapısını güçlendiren unsurlardan biri de site içi URL hiyerarşisi olmasıdır.

Harici bağlantılar web sitenizde kaynak göstermenizi sağlayan linklerdir. İçeriklerinizde güvenilir ve kaliteli bağlantılara yönelik link verebilirsiniz. Bu sayede sitenin kalitesi ve güvenilirliği yükselecektir.

Web siteniz ya da sektörünüze göre yaptığınız analizler sonucunda belirlediğiniz birincil anahtar kelimeleri tek bir sayfada hedeflemelisiniz. Yinelenen içeriklere takılmamak için bu duruma dikkat etmelisiniz.

Web siteniz üzerinden belirli bir bölgedeki insanları hedeflemeniz gerekiyor. Bunun için dil ve ülke seçeneklerini doğru yaptığınızdan emin olmalısınız.

Web sitenizde birbiriyle alakalı sayfalar arasında site içi link inşası olmalıdır. Böylece ziyaretçilerin web sitesinde kalma süresini uzatabilirsiniz. Google Search Console üzerinden gerekli kontrolleri yapabilirsiniz.

Web sitenizde paylaştığınız görsel, video,  gif gibi tüm multimedya içeriklerinin isimlendirilmesi gerekiyor.  Ayrıca görsel isimleri hedef anahtar kelimelerle uyumlu olmalıdır. Arama motoru botları ismi olmayan görselleri anlamlandıramaz.

Web sitenizde yer alan tüm görsellerin gösterildiği alanla eşit boyutlara sahip olması gerekiyor. Ayrıca görseller kaliteleri bozulmadan site hızınızı yavaşlatmayacak şekilde optimize edilmesi gerekiyor.  Özel araçlar sayesinde görsel optimizasyonu yapabilirsiniz.

Sitenizde kırık link yani 404 hatası veren sayfa olması durumunda SEO puanınız olumsuz etkilenir. Bu yüzden çeşitli araçlar üzerinden sitede yer alan hatalı sayfalara yönelik analiz yapmanız gerekiyor.

Breadcrumb büyük web siteleri için site içi linkleme stratejisini kolaylaştıran bir uygulamadır.  Sitede gezinmeyi daha hızlı ve pratik hale getirir.

Web sitenizin konusuyla ilgili tüm konularda içeriklere yer vermelisiniz. Bu yüzden web sitenizde gerekli olan tüm ana kategori ve alt kategorilere yer vermelisiniz.  Ziyaretçilerin deneyimini iyileştirmek için ana kategori ve alt kategori yeterli sayıda olmalıdır.

SEO ile ilgili faydalı olabilecek içerikler

E-TİCARET

En İyi WordPress E-Ticaret Teması

WordPress e-ticaret sitesi kurma hizmetleri tam anlamıyla profesyonellik gerektiren hizmetlerdir. Çünkü e-ticaret sektörü rekabetin oldukça yoğun olduğu bir sektördür. Dolayısıyla wordpress e-ticaret sitelerinin de hatasız

Devamını Oku »
PAZARLAMA

Dijital Pazarlama Uzmanı

Günümüzün teknolojik dünyasında firmanızın ürünlerini, hizmetlerini Dijital Pazarlama yöntemi ile kullanarak satışlar yapabilir, potansiyel müşterilerinizi çok daha kolay bir şekilde ulaşabilir ve onlarla iletişime geçebilirsiniz.

Devamını Oku »